top of page

WYSTAWY W KIELCACH: WERNISAŻ i FINISAŻ

od 19.11.2022

"Aleksander Lwow-50 lat w górach świata, czyli"zwyciężyć znaczy przeżyć" - spotkanie i wernisaż wystawy"

czwartek 8 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 na parterze w sali konferencyjnej/holu Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach, ul. Uniwersytecka 19.

 

Szanowni Państwo!

 

W imieniu swoim jako kuratora Wystawy, organizatorów: Biblioteki Uniwersyteckiej UJK w Kielcach oraz Antykwariatu Górskiego "Filar" zapraszam Państwa na kolejne nasze spotkanie związane z górami wysokimi i ludźmi, dla których ich zdobywanie stało się największym wyzwaniem, pasją i sensem życia.

Powracamy z fantastyczną propozycją spotkania z jedną z najwybitniejszych i najbarwniejszych osobowości polskiego alpinizmu, zdobywcą 4 ośmiotysięczników, uczestnikiem wielu himalajskich ekspedycji, autorem nowych dróg wspinaczkowych w górach wysokich, redaktorem oraz wydawcą pierwszego w Polsce miesięcznika wspinaczkowego pt. GÓRY i ALPINIZM, autorem książek i licznych artykułów o tematyce alpinistycznej, wreszcie gawędziarzem z niepowtarzalnym poczuciem humoru - ALEKSANDREM LWOWEM, który wie, że "w życiu tak naprawdę ważne jest tylko to, co szalone, ale pod jednym warunkiem - trzeba to szaleństwo przeżyć".

 

Spotkaniu towarzyszyć będzie Wystawa książek i czasopism ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej UJK oraz kolekcji prywatnej Henryka Rączki pt. "GÓRY ŚWIATA - ZDOBYWCY, ZWYCIĘZCY, PRZEGRANI". 

 

Wydarzenie poprowadzi Henryk Rączka, wspinacz, bibliofil, znawca gór wysokich, prywatnie posiadacz największego zbioru literatury o tematyce karpackiej oraz właściciel Antykwariatu Górskiego "Filar".

 

Oczywiście czekamy na Państwa w czwartkowy wieczór 8 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 na parterze w sali konferencyjnej/holu Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach, ul. Uniwersytecka 19.

 

Więcej informacji na:

https://fb.me/e/3bZRVb9bn

bottom of page