WARTO ZOBACZYĆ!

          WARTO OBEJRZEĆ!

                    WARTO POSŁUCHAĆ!

                              WARTO PODYSKUTOWAĆ!

                                        WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, ul. Ks. P.Ściegiennego 13

serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z:

  • Marcinem Wichą w dniu 19 listopada 2019r. o godz.17:00

oraz

  • Magdą Umer w dniu 29 listopada 2019r. o godz. 18:00

  • Na wystawę zdjęć NASA z misji Apollo na Księżyc od 13 listopada do 7 grudnia 2019r

 

Magda Umer

kobieta wielu talentów. Piosenkarka, reżyserka, scenarzystka, autorka recitali, aktorka, dziennikar­ka. Debiutowała pod koniec lat 60. w kabaretach studenckich. Znana z pięknego głosu i wspaniałych piosenek. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Wyreżyserowała spektakle: Biała bluzka, Pod mocnym aniołem, a wspólnie z Andrze­jem Poniedzielskim Chlip Hop czyli nasza mglista lap top lista. W postaci książki ukazała się jej rozmowa z Bogusławem Lindą pt. Zły chłopiec, zapiski z bloga prowadzonego wspólnie z Andrzejem Poniedzielskim pt. Jak trwoga to do bloga. Wstępem opatrzyła książkę Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wy­czerpanym papierze.

 

Marcin Wicha

Projektował (i projektuje) okładki, plakaty i znaki graficzne. Autor książek dla dorosłych: Rzeczy, których nie wyrzuciłem, za którą otrzymał w 2017 roku Pasz­port Polityki, w 2018 r. Nagrodę im. Witolda Gombrowicza i Nagrodę Literacką Nike oraz Jak przestałem kochać design. Autor książek dla dzieci: Klara. Proszę tego nie czytać – wyróżnienie dorosłego jury Dong 2011. Klara. Słowo na szy – wyróżnienie w konkursie polskiej asekcji IBBY, nominacja do nagrody Dong. Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności – nominacja w konkursie Najlepsza książka dla dzieci 2013. Bolek i Lolek. Genialni detektywi, Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka. Współautor Sylaboratorium i Nowych przygód Bolka i Lolka. Urodziny. Jego teksty ukazywały się między innymi w Autoportrecie i Literaturze na Świe­cie. Przez kilka lat publikował cotygodniowe rysunkowe komentarze w Tygodniku Powszechnym. Rysował też w Charakterach. Współpracuje z Gazetą Wyborczą.

Świadek Historii 2019

Uroczystość wręczenia tytułów honorowych i koncert szlagierów II RP 

Kielce, 8 listopada 2019

 

Delegatura IPN w Kielcach i Oddział IPN w Krakowie zaprasza na uroczystość „Świadek Historii 2019” .

Ceremonia wręczenia odznaczeń honorowych odbędzie się 8 listopada o godz. 17.30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, ul. Ściegiennego 2.  

Darmowe zaproszenia na koncert są do odbioru w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach przy ul. Warszawskiej 5.

W uroczystościach weźmie udział wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma. 

Laureaci VIII edycji (dla Małopolski i Świętokrzyskiego) nagrody honorowej IPN Świadek Historii 

dr hab. Adrienne Körmendy, konsul generalny Węgier w Krakowie

Jolanta Kulińska

dr hab. Urszula Oettingen

dr Janusz Baster

o. Jerzy Pająk OFMCap

Stowarzyszenie NZS 1980

Bezpośrednio po ceremonii wręczenia tytułów Świadek Historii rozpocznie się koncert „Lata dwudzieste, lata trzydzieste… Pokolenie Niepodległej”. Szlagiery II RP w jazzowych aranżacjach wykonają muzycy z zespołu Go!band w składzie: Małgorzata Żurańska-Wilkowska (śpiew), Mateusz Wiśniewski (śpiew), Szymon Łukowski (saksofony), Maja Babyszka (instrumenty klawiszowe), Maciej Młóciński (kontrabas), Mateusz Gruszkowski (perkusja). 

Organizatorami wydarzenia są:  Delegatura IPN w Kielcach i Oddział IPN w Krakowie.

Czytaj więcej na stronie:

https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/aktualnosci/80301,Swiadek-Historii-2019-Uroczystosc-wreczenia-tytulow-honorowych-i-koncert-szlagie.html

 Teatr TeTaTet w Kielcach zaprasza do Sali Kongresowej w Kieleckim Centrum Biznesu (dawny Exbud)
na spektakl muzyczny "Kochajmy się" w reż. M.Bielińskiego o godz. 16:00 w datach: 26.10, 27.10, 16.11, 17.11 i 8.12
Rezerwacja biletów pod nr tel. 532-219-376

Kielecki Teatr Tańca zaprasza w dniu  8.11.2019 na  spektakl taneczny - Brodzić po wodzie (premiera) o godz.19. Bilety w
cenie 15 zł. z Kartą Seniora.

Teatr Capitol w KCK zaprasza w dniu 14.12.2019r. zaprasza na Maraton śmiechu i ...Aferę Obyczajową pt. "O CO BIEGA?

Szanowni Państwo, z przyjemnością informuję, że do rąk seniorów trafia od wczoraj drukowany, listopadowy numer "Gazety Senior". Co ciekawego proponujemy seniorom w najnowszym wydaniu, przeczytać warto w serwisie https://gazetasenior.pl i pod linkiem  https://www.gazetasenior.pl/gazeta-senior-listopadowy-numer-11-2019. Tu także znajdą Państwo link do e-wydania Gazety Senior. Miłej lektury. Redaktor Naczelna "Gazety Senior".

 

Kolejne wydanie ukaże się 27 listopada br. W oczekiwaniu na kolejny numer zapraszam codziennie na https://gazetasenior.pl.  

Teatr im. Stefana  Żeromskiego


Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprasza młodzież od 14 roku życia, osoby dorosłe i seniorów do udziału
w projekcie edukacyjnym „Stacja kultura”.

W ramach projektu od września do listopada 2019 roku odbywać się będą warsztaty wprowadzające uczestników w świat poszczególnych dziedzin rzemiosła teatralnego - warsztaty aktorskie i autoprezentacji, warsztaty graficzne, tworzenia kostiumów i scenografii oraz charakteryzacji scenicznej. Zajęcia poprowadzą pracownicy Teatru Żeromskiego: aktorzy Beata Pszeniczna i Dawid Żłobiński, na co dzień współpracujący
z młodzieżą i grupami teatralnymi; Rafał Urbański, prezes kieleckiego ZPAP, malarz oraz grafik; Iwona Jamka, wieloletni plastyk kieleckiego teatru, autorka scenografii i kostiumów teatralnych; Alicja Posłowska, charakteryzator teatralny/perukarz, pracująca przy produkcjach filmowych. Podsumowaniem projektu będzie wystawa prac powstałych podczas warsztatów, zorganizowana w siedzibie Teatru.

Projekt ma na celu zaszczepić w potencjalnych odbiorcach wrażliwość na sztukę i zachęcić ich do uczestnictwa w procesie jej tworzenia. "Stacja kultura" ma być pewnego rodzaju stacją - miejscem spotkań różnych grup społecznych, angażujących się i czynnie uczestniczących w kulturze.

Liczba miejsc dostępnych w ramach wydarzenia jest ograniczona.
Obowiązują zapisy, które prowadzone będą od 9 września pod numerem telefonu: 506 111 295.

Uczestnicy zobowiązani będą do uiszczenia kwoty wpisowej w wysokości 2 zł.  Zgłaszając się można wybrać tylko jeden z niżej podanych terminów w poszczególnych warsztatach.

 

WARSZTATY AKTORSKIE I AUTOPREZENTACJI:

23.09 godz. 17
30.09 godz. 17
7.10 godz. 17
14.10 godz. 17

 

WARSZTATY TWORZENIA KOSTIUMÓW I SCENOGRAFII:

19.10 godz. 9
26.10 godz. 9
9.11 godz. 9
16.11 godz. 9

 

 

WARSZTATY GRAFICZNE:

5.10 godz. 10
2.11 godz. 10
9.11 godz. 10
16.11 godz. 10 

 

WARSZTATY CHARAKTERYZACJI:

10.11 godz. 13
16.11 godz. 13
23.11 godz. 13
30.11 godz. 13 

 

Projekt „Stacja kultura” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury .
Dodatkowe informacje o projekcie na stronie www.teatrzeromskiego.pl lub pod numerem tel. 506 111 295

Nagłówek 4

Aktywny student UTW

Copyright © 2016

Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

 "Ponad Czasem"

Nr konta bankowego:

11 2030 0045 1110 0000 0286 2280

  • w-facebook