top of page

UTW dla Ukrainy

Zarząd Kieleckiego UTW „Ponad Czasem” informuje, że w dniu 14 marca 2022
w siedzibie biura uniwersytetu Komisja w składzie 4 osób dokonała przeliczenia zebranych pieniędzy do puszek Stowarzyszenia na POMOC UKRAINIE.
Zebraliśmy w sumie 1153,43 zł.

Pieniądze te wpłaciliśmy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej w Warszawie
z dopiskiem "sos -Ukraina".  Dziękujemy.

UTW-UR dla Lwowskiego UTW!

Zarząd UTW-UR na posiedzeniu w dniu 8 marca 2022 r. na podstawie informacji o sytuacji seniorów we Lwowie (m.in. lawinowo rosnące ceny leków), przyjął, iż wspomoże słuchaczy Lwowskiego UTW pieniężnie - przekaże zebraną kwotę do Lwowa na ręce prezes UTW na zakup leków.

 

Więcej na stronie:

 

https://www.ur.edu.pl/uniwersytet/utw/ogloszenia/utw-ur-dla-lwowskiego-utw,36453

 

Pozdrawiam serdecznie

Wiesława Borczyk

Informacje od Mariana Frużynskiego z Lwowskiego UTW i Eugenii Gutowej z Towarzystwa Kultury i Języka Polskiego z Zaporoża

 

Witam serdecznie,

 

przesyłam informacje z Zaporoża od  Eugenii Gutowej z Towarzystwa Kultury i Języka Polskiego. Przekazała  p. Marianowi Fruzynskiemu a potem do mnie.Proszę przeczytajcie.

To są osoby, które przyjeżdżały na Forum III Wieku do Krynicy Zdrój i Nowego Sącza.

Jestem  z p.Lena Litovka, prezes Towarzystwa w Zaporożu w kontakcie na messengerze. Ona teraz przebywa w Anglii i kontaktuje się z osobami na Ukrainie telefonicznie i poprzez internet.

Pozdrawiam

Wiesława Borczyk

Dobry wieczór panie Marianne.
Wszyscy jesteśmy tutaj w Zaporożu. Nie wyjechał na początku wojny, a teraz jest to bardzo trudne. Starym samochodem mojego męża nie można jeździć po tych zepsutych drogach. I ostrzeliwują te drogi. Ciśnienie krwi mężczyzny wzrosło po koronawirusie i przez 2-3 dni trudno mu prowadzić samochód. Są też pociągi. Nawet za darmo. Ale są bitwy o miejsca. W przedziale na 8-10 osób. Ktoś stoi, ktoś siedzi, a potem się zmienia. I tak przez 24 godziny. TO JEST DLA MŁODYCH LUDZI. Ludzie ratują dzieci. A my już tu zostajemy. Front nie dotarł jeszcze do miasta, aw regionie dzieją się straszne rzeczy. Valentine jest trudniejszy od nas wszystkich. Jest już na wózku inwalidzkim. Na 9. piętrze. Kiedy winda działała, jakoś wyjechała bez rampy. A teraz windy zostały wszędzie wyłączone. Ona i ja mieszkamy w różnych częściach miasta na różnych brzegach Dniepru. Nie mogę jej pomóc. Soc. co jakiś czas spaceruje leniwy robotnik. A listonosz nie chce nosić emerytury na 9 piętrze. Już było. Teraz też nie dotrze do bankomatu. Ale ma dość optymizmu.Lena Litovka korespondowała z panią Borczyk w messengerze. I bardzo dziękuję Dobranoc.

To jej mail  chevanna@mail.ru

a to komorka  +380969757984

UKRAINA. Kontakty: Polskie Uniwersytety Trzeciego Wieku i inne organizacje

 

W związku z sytuacją w Ukrainie, przesyłam poniżej informacje i kontakty do polskich UTW oraz innych organizacji w Ukrainie. Może będziecie chcieli napisać do nich, przekazując słowa wsparcia i wyrazy solidarności, w tym okrutnym czasie wojny.

 

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego, przesłali słowa współczucia  oraz solidarności do Prezes Lwowskiego UTW

 

https://www.ur.edu.pl/uniwersytet/utw/o-nas/solidaryzujemy-sie-z-ukraina,36230

 

Federacja UTW i Sądecki UTW utrzymują bieżące kontakty z Panią Prezes doc.dr med. Eweliną Hrycaj - Małanicz, Lwowski UTW oraz Panem Marianem Frużyńskim z Lwowskiego UTW, od dnia wybuchu woijny na Ukrainie.

Przedstawiciele UTW z Ukrainy przyjeżdżali na Forum III Wieku w ramach Forum Ekonomicznego do Krynicy Zdroju i do Nowego Sącza. Również brali udział w Kongresach UTW w Warszawie.

Pani Prezes Prezes Zarządu Aldona Bagińska z Akademii Trzeciego Wieku w Olsztynie  przekazała nam najbardziej aktualne adresy mailowe do polskich organizacji na Ukrainie, których przedstawiciele przyjeżdżali na  Europejskie Spotkanie Integracyjne Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Olsztynie,

Polacy na Ukrainie - kontakty:

1.     Lwowski Uniwersytet Trzeciego Wieku we Lwowie

P   Prezes doc.dr med. Ewelina Hrycaj - Małanicz

Malanicz Barbara : malanicz.basia32@gmail.com

Marian Frużyński: fruzyn@gmail.com;

Strona internetowa Lwowskiego UTW: https://utwlwow.wordpress.com/
Folder z okazji 25 lecia Lwowskiego UTW, wrzesień 2019 https://utwlwow.wordpress.com/25-lecie-lwowskiego-utw/

2.     Katolicki Uniwersytet Trzeciego Wieku we Lwowie, Filia Mokotowskiego UTW

kutw.lwow@gmail.com

3.     Towarzystwo Kultury Polskiej na Rówieńszczyżnie  - Równe

Władysław Bagiński : baginski@ukr.net

4.     Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zdołbunowie

towarzystwo.zdolbunow@gmail.com

5.     Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie w Żytomierzu

zpuzytomierz@gmail.com

Wiesława Borczyk  - OGÓLNOPOLSKA FEDERACJA STOWARZYSZEŃ UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU

Najnowsze informacje ze Lwowa - od P. Mariana Fruzynkiego Lwowski UTW Odsłuchajcie też jego prośby, pod koniec nagrania.

00:00 / 03:15

Zdjęcia № 1, 2, 3 Studenci politechniki zbierają flaszki, piankę i bawełnę dla koktajlu. Twarzy studentów na zdjęciach nie ma sami wiecie czemu

Wiesława Borczyk  - OGÓLNOPOLSKA FEDERACJA STOWARZYSZEŃ UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU

bottom of page