top of page

od  20.03.2024

Szanowni Państwo,

 

Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec, z przyjemnością informuje o uruchomieniu platformy informacyjno-edukacyjnej nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl. Nawigator Pacjenta ułatwia zrozumienie funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz praw pacjenta. Można tam też znaleźć praktyczne porady dotyczące profilaktyki zdrowotnej.

Strona jest prosta i intuicyjna w obsłudze, dzięki temu pacjent szybko znajdzie potrzebne informacje.

Nawigator Pacjenta to publikacja, która powstała przy współpracy Rzecznika Paw Pacjenta z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej.  Poradnik cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego stworzyliśmy stronę internetową, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do zawartych w nim informacji.

Informacje, które znajdują się na stronie pomogą szybko i efektywnie uzyskać pomoc. Dzięki nim pacjent będzie bardziej świadomy swoich praw i możliwości, jakie daje system ochrony zdrowia, a także swoich obowiązków. Stanie się tym samym bardziej aktywnym uczestnikiem procesu leczenia.

Nawigator Pacjenta jest podzielony na zakresy tematyczne, które ułatwią szybkie dotarcie bezpośrednio do interesującego zagadnienia. Jest opracowany w formie pytań i odpowiedzi, które bardzo często pojawiają się w różnych sytuacjach związanych z korzystaniem z systemu opieki zdrowotnej. W prosty i jasny sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie. Pacjent z łatwością znajdzie tam interesujący obszar, bądź rozwiązanie problemu, z którym zdarzyło mu się zmierzyć. Wyszukiwarka pozwoli jeszcze precyzyjniej dotrzeć do poszukiwanej informacji.

 

Dlaczego nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl ?

  • Edukacja: Pomoc pacjentom w zdobyciu wiedzy na temat funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz  zrozumieniu swoich praw.

  • Łatwy Dostęp: Intuicyjny interfejs i wyszukiwarka umożliwia szybki dostęp do potrzebnych informacji.

  • Wiarygodne źródło informacji: rzetelne i aktualne informacje przygotowane przez doświadczonych specjalistów.

Rzecznik Praw Pacjenta zachęca Państwa do korzystania oraz przekazywania informacji o  nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl. Jest to niezbędna i bardzo praktyczna wiedza dla każdego pacjenta. Z Nawigatorem Pacjenta łatwiej być świadomym pacjentem i zadbać o swoje zdrowie.

 

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam

Dorota Karlewska-Antoszek

Specjalista

Departament Współpracy

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

ul. Płocka 11/13  01-231 Warszawa

Nawigator 1000x1000 (3).png
bottom of page