top of page

  WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ 

08.06.2021

Warsztaty w Galerii Dom Praczki 19 czerwca 2021
 

Przy Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej rozpoczęła działalność Pracownia warsztatów Magiel. W pracowni będzie można  rozwijać umiejętności manualne i poszerzać wiedzę, zdobywając konkretne umiejętności rękodzielnicze. 

 

Najbliższe warsztaty, które odbędą się 19 czerwca od 10.00 do 12.00 dotyczyć będą renowacji figurek sakralnych (i nie tylko).

 

>> Podczas zajęć prowadzonych przez Michała Lacha będzie można nauczyć się jak samodzielnie odrestaurować figurki gipsowe lub z tworzyw sztucznych - na przykład z żywicy epoksydowej.

>> Będziemy można odnowić takie uszkodzenia jak ubytki, odbarwienia, plamy czy rysy.

 

>> Aby wziąć udział w warsztatach trzeba wysłać maila na adres: dompraczki@o2.pl wraz z informacją z jakiego materiału jest figurka przeznaczona do odnawiania i w jakim jest stanie.

>> Ilość miejsc na warsztatach - 10.

>> Koszt udziału - bilet wstępu do galerii w cenie 2 zł.

 

ZAPRASZAMY

 

Maseczki ochronne obowiązkowe! 

renowacja figurek .jpg

Trening umysłów dla Seniorów

Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, realizująca projekt "Siłownia Pamięci", dofinansowany ze środków ASOS, stworzyła materiały wspierające ćwiczenie pamięci oraz terapię reminiscencyjną podczas zajęć dla seniorów, w tym m.in. poradnik stanowiący niezbędne wprowadzenie do treningu umysłu z informacjami na temat rodzajów, funkcji i metodyki prowadzenia zajęć oraz scenariusze zajęć będące propozycją zajęć grupowych na cały rok kalendarzowy.

"...Treningi umysłu to różnorodne formy stymulowania ogólnej sprawności poznawczej człowieka. Ćwiczenie umysłu w zależności od stanu zdrowia, kondycji poznawczej, ale też i motywacji seniora i jego zaangażowania, może przynieść różne korzyści. Może pozytywnie wpływać na działania zamieci, może chronić przed nagłym obniżeniem sprawności Często wpływa tez na poprawę sprawności innych procesów poznawczych: myślenia czy uwagi. Może być okazją dla seniora do pracy nad sobą i odkrycia potencjału twórczego. Taki trening sprzyja również nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji społecznych czy to z uczestnikami czy prowadzącymi zajęcia..." ( ze Wstępu do "Trening dla Seniorów").

Zachęcamy Państwa do skorzystania z tych materiałów w pracy edukacyjno- aktywizującej słuchaczy  Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

 

Wstęp i Scenariusze zajęć "Treningu Umysłu dla Seniorów" są dostępne nieodpłatnie na stronie https://www.silowniapamieci.pl/

bottom of page