top of page

KIELCE: SPOTKANIA AUTORSKIE

Info od 14.10.2023

"Wspomnienia Marianny Włóki. Życie i twórczość"

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych i Wojewódzki Dom Kultury zapraszają na promocję książki "Wspomnienia Marianny Włóki. Życie i twórczość".

Spotkanie z autorkami książki Marianną Włóką i Anną Marią Modrzejewską odbędzie się 19 października o godzinie 17.00 w sali Kominkowej WDK. Wstęp wolny.

Marianna Włóka urodziła się 11 września 1933 roku w Małogoszczu. Od 15 roku życia mieszka w Kielcach. Przez wiele lat zajmowała się rękodzielnictwem (wyszywaniem obrazów). Jej prace znajdują się w różnych zakątkach Polski oraz zagranicą. Następnie los zawiódł  ją do SopotDu. Tam zaczęła malować, najchętniej obrazy na płótnie farbami olejnymi. Pierwsze kroki i naukę pobierała u malarza greckiego pochodzenia. Maluje także kopie obrazów znanych malarzy, jak Leonarda da Vinci czy Salvadora  Dali. Jej obrazy  znajdują się w zbiorach prywatnych, nie tylko w Polsce, ale również  w Niemczech oraz w USA. Artystka miała kilka indywidualnych wystaw. Zdobyła II nagrodę w konkursie wojewódzkim pt. "Pasja".

Info od 11.10.2023

 

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do Biblioteki Uniwersyteckiej 17 października 2023 r. o godz. 18:00 na spotkanie z Piotrem Pustelnikiem, trzecim polskim (po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim) i dwudziestym na świecie zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum (2010).

Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa materiałów ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach i kolekcji prywatnej Henryka Rączki Antykwariat Górski Filar, dokumentująca w formie drukowanej historię zdobywania gór najwyższych i dokonania wspinaczkowe Piotra Pustelnika. "14 X 8000 w dwadzieścia lat (1990-2010). Ja, Pustelnik [Piotr]".
Kurator wystawy: Ewa Kornecka-Mogielska.

Współorganizator: Antykwariat Górski Filar

Wydarzenie swoim patronatem i mecenatem objęli:
Polski Związek Alpinizmu
TVP3 Kielce
Telewizja Świętokrzyska
Radio Kielce
Radio eM Kielce
Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego
PTTK Oddział Świętokrzyski w Kielcach
Świętokrzyski Klub Alpinistyczny
Oddział PTTK w Końskich
Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK "SABAT" Politechnika Świętokrzyska

Sponsor:
Tyrolki na Kadzielni

Wstęp wolny 


Przesyłam plakat i link do wydarzenia:

https://fb.me/e/6HCIeW8Mg

Z wyrazami szacunku,

Ewa Kornecka-Mogielska

Pustelnik_plakat.jpg
bottom of page