top of page

Dzień dobry,

18 kwietnia o 18.00 (czwartek) zapraszamy na premierę studencką pt. "Krwawe gody" Federica Garcii Lorki w reżyserii Kuby Kowalskiego.

Duch tragicznej, niespełnionej miłości i niemożność wyrażenia siebie w warunkach konserwatywnego społeczeństwa są szczególnie obecne w „Krwawych godach”. Adaptacja Małgorzaty Maciejewskiej łączy tekst dramatu Lorki z fantazją o jego ostatnich dniach, które poeta spędził w ukryciu u swojego przyjaciela z młodości i – być może – kochanka. Naczelnym tematem są tutaj miłość i pożądanie, które nie poddają się racjonalnej ocenie i kontroli. Są żywiołem, siłą destrukcyjną i rewolucyjną, wymykającą się normom i nie uznającą żadnej zwierzchniej władzy. Miłość jest dla bohaterów Lorki przekleństwem i wyrokiem śmierci, a jednocześnie to ona nadaje sens i wartość ich egzystencji. Tylko miłość może przekroczyć społeczne i polityczne granice, zdaje się mówić poeta. I – paradoksalnie – tylko kochankowie przeżyją.

Kuba Kowalski i Małgorzata Maciejewska

Więcej szczegółów nt. spektaklu: https://teatrzeromskiego.pl/spektakle/krwawe-gody/

 

Bilet dla studenta w cenie 15 zł.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorami. Będziemy rozdawać nagrody w postaci zaproszeń na kolejne spektakle z repertuaru oraz gadżety teatralne!

Prosimy o rozpropagowanie informacji.

 

Czas trwania. ok. 90 min.

 

pozdrawiam,


dr Paulina Drozdowska
rzeczniczka prasowa, PR manager

0ece49ac.jpeg
bottom of page