top of page

SENIORIADA STOWARZYSZEŃ  UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU

od 22.06.2024

Szanowni Państwo,

 

w tym roku już po raz jedenasty organizujemy XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, 

które odbędą się 6 września 2024 na Rynku Głównym w Krakowie oraz Parku Jordana.

 

XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to wydarzenie, które odbywa się corocznie i gromadzi dużą liczbę uczestników (w 2023 ponad 5000 Seniorów z ponad 100 miejscowości i 10 państw). Na wydarzenie zapraszamy samorządy partnerskie zrzeszone w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom, w tym członków rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawicieli miast partnerskich i władz samorządowych z całej Polski.

 

6 WRZEŚNIA - XI Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana

 

6 września - XI Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana zainauguruje uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim, po której nastąpi pochód-parada do Parku Jordana, gdzie odbędą się wykłady, bezpłatne badania i konsultacje. Będą to wykłady specjalistów na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Poza częścią wykładową planujemy również część sportową oraz rozrywkową obejmującą m.in koncert gwiazdy wieczoru, największy w Polsce Pokaz Mody Stylowych Seniorów oraz imprezą integracyjną, którą poprowadzi DJ Wika.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla Gmin Przyjaznych Seniorom. W załączeniu przesyłamy formularz zgłoszeniowy. Wypełniony formularz należy zeskanować i odesłać na adres mailowy gps@manko.pl  lub kartaseniora@manko.pl   do dnia 21 sierpnia 2024 r. W okresie sierpniowym w celu dogrania formalności, wyślemy do Państwa dodatkowo listę obecności oraz deklaracje, które wypełnione będzie należało przekazać podczas Senioraliów, 6 września na stoisku Głosu Seniora.

 

Prosimy także o promocję wydarzenia wśród znanych Państwu Seniorów i organizacji seniorskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w XI Międzynarodowych Senioraliach.

 

Korzystając z okazji przesyłam relacje z ubiegłorocznych edycji Senioraliów:

X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie https://www.youtube.com/watch?v=HEGVIvzHrJI

IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie https://www.youtube.com/watch?v=gLGIyzbfSQ8

VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie https://www.youtube.com/watch?v=ztzTFlY-cYE

VII Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie https://youtu.be/gOXDhlLj3P0

VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie  https://www.youtube.com/watch?v=eh1zGjIOrlo   

 

Pozdrawiam serdecznie,


Dorota Seweryn  
Koordynator ds. Rozwoju Programu
Gmina Przyjazna Seniorom

Stowarzyszenie MANKO

Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego

 12 429 37 28

 

 510 001 166

bottom of page