WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ / OBEJRZEĆ / POSŁUCHAĆ / PODYSKUTOWAĆ

Trening umysłów dla Seniorów

Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, realizująca projekt "Siłownia Pamięci", dofinansowany ze środków ASOS, stworzyła materiały wspierające ćwiczenie pamięci oraz terapię reminiscencyjną podczas zajęć dla seniorów, w tym m.in. poradnik stanowiący niezbędne wprowadzenie do treningu umysłu z informacjami na temat rodzajów, funkcji i metodyki prowadzenia zajęć oraz scenariusze zajęć będące propozycją zajęć grupowych na cały rok kalendarzowy.

"...Treningi umysłu to różnorodne formy stymulowania ogólnej sprawności poznawczej człowieka. Ćwiczenie umysłu w zależności od stanu zdrowia, kondycji poznawczej, ale też i motywacji seniora i jego zaangażowania, może przynieść różne korzyści. Może pozytywnie wpływać na działania zamieci, może chronić przed nagłym obniżeniem sprawności Często wpływa tez na poprawę sprawności innych procesów poznawczych: myślenia czy uwagi. Może być okazją dla seniora do pracy nad sobą i odkrycia potencjału twórczego. Taki trening sprzyja również nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji społecznych czy to z uczestnikami czy prowadzącymi zajęcia..." ( ze Wstępu do "Trening dla Seniorów").

Zachęcamy Państwa do skorzystania z tych materiałów w pracy edukacyjno- aktywizującej słuchaczy  Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

 

Wstęp i Scenariusze zajęć "Treningu Umysłu dla Seniorów" są dostępne nieodpłatnie na stronie https://www.silowniapamieci.pl/

„Listy katyńskie” - konkurs literacki Narodowego Centrum Kultury z okazji 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej 

Jest to konkurs na list do jednego z bohaterów.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 maja. Organizatorom zależy na jak największym udziale seniorów w konkursie.

Więcej informacji w zakładce Ogłoszenia->Warto … i  pod linkiem: http://pamietamkatyn1940.pl/blog/listy-katynskie-konkurs-literacki-z-okazji-80-rocznicy-zbrodni-katynskiej/

Muzeum Historii Kielc  

Zapraszamy do  korzystania z naszych codziennych transmisji na żywo na muzealnym facebooku o godz. 11 - które prowadzimy w dni powszednie od 16 marca. Jednocześnie informujemy, że od najbliższej środy pierwszy kwadrans przeznaczony będzie dla uczniów szkół kieleckich. Proponujemy  dla szkół  dwuczęściowe opowieści: Najkrótsza  historia miasta w odcinkach (10 min.), Czy wiesz, co to jest? (o interesujących przedmiotach w muzeum, które będziemy pokazywać z jednodniowym wyprzedzeniem, a omawianych następnego dnia - liczymy na facebookowy odzew zainteresowanej młodzieży).  Dla pozostałych  naszych gości codzienna  porcja  muzealnej treści.

Krzysztof Myśliński

UWAGA! Odwołane spektakle będą przesunięte na inne terminy, jeśli komuś nie będzie pasował nowy termin będzie mógł odzyskać pieniądze po zakończeniu pandemii lub po kontakcie telefonicznym z koleżanką Krystyną tel. 694 625 568.

Kielecki UTW "Ponad Czasem" organizuje bilety na następujące koncerty (szczegóły w zakładce Ogłoszenia->Koncerty i spektakle.

28 marca  2020 godz. 16.00 /sobota/ KCK - odwołane

Mała sala - Teatr TeTaTe  - Komedia pt. PRAWDA. Bilety w cenie 35 zł.

31 marca 2020 godz. 18:30 Filharmonia - odwołane

Sala kameralna - wieczór autorski Jana Nowickiego - aktora i pisarza. Spotkanie poświęcone promocji książki J.Nowickiego pt. "Piosenki, czasem wiersze oraz moje psie myśli". Bilety po 10 zł. 

2 kwietnia 2020 o godz. 18.00  /czwartek/ Filharmonia - odwołane

Koncert 10 Tenorów. Bilety w cenie 85 zł.

25 kwietnia 2020 godz. 19 /sobota/

Teatr Capitol wystawi komedię pt. SKOK W BOK. Bilety w cenie 40 i 50 zł

 Bilety u kol. Krystyny tel. 694 625 568

Jest możliwość korzystania ze spektakli oferowanych przez Kielecki Teatr Tańca przy odpłatności dla naszych studentów
legitymujących się Kartą Seniora - 15 zł.

Copyright © 2016

Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

 "Ponad Czasem"

Nr konta bankowego:

11 2030 0045 1110 0000 0286 2280

  • w-facebook