WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ 

6 grudnia o godzinie 16:00 - „Dziadek do orzechów” online.

„Dziadek do orzechów” w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka, w wersji Kieleckiego Teatru Tańca, to już mikołajkowa tradycja.

6 grudnia nie spotkamy się co prawda na Dużej Scenie, ale serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnej transmisji online spektaklu.

Nagranie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych 6 grudnia o godzinie 16:00.

Link do transmisji:

https://player.liveu.pl/8d141b49bdcd3665a2f625af33a43daa

Aktywność linku wygaśnie o 20:00. Zarezerwujcie więc swój czas z wyprzedzeniem!

Link do transmisji zostanie opublikowany na naszej stronie internetowej www.ktt.pl oraz profilu facebookowym.

W spektaklu występują artyści Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca. W głównych rolach zaprezentują się soliści Kieleckiego Teatru Tańca:

Soliści:

Klara – Alicja Horwath-Maksymow,
Dziadek do Orzechów/Młodzieniec – Aleksander Staniszewski

Równe szanse w cyfrowym świecie

Cyber Plac to edukacyjny projekt z obszaru IT, który ma na celu pomoc w budowaniu kompetencji cyfrowych wszystkim osobom bez względu na wiek, płeć czy czynniki środowiskowe i jest realizowany w ramach programu grantowego „Inwestujemy w dobre pomysły”, organizowanego przez firmę Capgemini Polska.

 

Wirtualne okno na świat – bezpłatne szkolenia dla Seniorów

 

Wykaz szkoleń dostępny jest po wybraniu linku https://cyberplac.pl/e-senior/

Pojawi się platforma e-Senior ze szczegółowym opisem inicjatywy.

W celu zapisania się/skorzystania  z kursów potrzebny e-mail / może być córki lub wnuka/.

Na końcu strony znajduje się prezentacja „Wirtualnego okna na świat”.

 

Powodzenia

Trening umysłów dla Seniorów

Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, realizująca projekt "Siłownia Pamięci", dofinansowany ze środków ASOS, stworzyła materiały wspierające ćwiczenie pamięci oraz terapię reminiscencyjną podczas zajęć dla seniorów, w tym m.in. poradnik stanowiący niezbędne wprowadzenie do treningu umysłu z informacjami na temat rodzajów, funkcji i metodyki prowadzenia zajęć oraz scenariusze zajęć będące propozycją zajęć grupowych na cały rok kalendarzowy.

"...Treningi umysłu to różnorodne formy stymulowania ogólnej sprawności poznawczej człowieka. Ćwiczenie umysłu w zależności od stanu zdrowia, kondycji poznawczej, ale też i motywacji seniora i jego zaangażowania, może przynieść różne korzyści. Może pozytywnie wpływać na działania zamieci, może chronić przed nagłym obniżeniem sprawności Często wpływa tez na poprawę sprawności innych procesów poznawczych: myślenia czy uwagi. Może być okazją dla seniora do pracy nad sobą i odkrycia potencjału twórczego. Taki trening sprzyja również nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji społecznych czy to z uczestnikami czy prowadzącymi zajęcia..." ( ze Wstępu do "Trening dla Seniorów").

Zachęcamy Państwa do skorzystania z tych materiałów w pracy edukacyjno- aktywizującej słuchaczy  Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

 

Wstęp i Scenariusze zajęć "Treningu Umysłu dla Seniorów" są dostępne nieodpłatnie na stronie https://www.silowniapamieci.pl/

Copyright © 2016

Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

 "Ponad Czasem"

Nr konta bankowego podstawowego:

11 2030 0045 1110 0000 0286 2280

Nr konta bankowego pomocniczego:

75 1600 1462 1020 6072 0000 0002

  • w-facebook