top of page

Dzień dobry.


Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w niedzielę, 16 czerwca 2024 r. godz. 19:00, na niesamowity Koncert/Medytację na Scenie Letniej w ogrodzie Pałacyku w wykonaniu zespołu AtmaSfera.

AtmaSfera to ukraiński zespół grający w gatunku world music i indie music. Grupa tworzy muzykę o niewyobrażalnej energii i harmonii – taką, która dotyka serca i może przynieść ukojenie dla umysłu. Nazwa zespołu jest połączeniem dwóch słów: „atma” wywodzącego się z klasycznego sanskrytu i oznaczającego „osobę” oraz „sfera” odnoszącego się do świata wewnętrznego – uczuć i przeżyć otaczających człowieka. Sercem AtmaSfery są bliźniaczki Yamuna i Kalindi. Artyści swoimi czarującymi głosami przenoszą publiczność w magiczne światy i tworzą niezapomnianą atmosferę jedności.

Grupa korzysta z kolekcji ponad 16 instrumentów muzycznych. Oprócz swoich głównych instrumentów, takich jak flet koncertowy, klawisze, buzuki, gitara akustyczna, gitara elektryczna, gitara basowa i zestaw perkusyjny, wykorzystują wszelkiego rodzaju instrumenty perkusyjne, djembe, flety egzotyczne, dzwonki, harmonium, harfę, ksylofon…

ATMASFERA ma już na swoim koncie różne sukcesy. W 2012 roku ostała okrzyknięta najlepszym zespołem amerykańskiego portalu „Musical Discoveries”. Otrzymali także nominację do amerykańskiej nagrody Round Glass Music Awards 2018, wyróżniającą najbardziej postępowych twórców, którzy swoją muzyką wywierają globalny wpływ i komponują utwory przynoszące dobro, zdrowie, podnoszące świadomość ekologiczna. Ukraiński multiinstrumentalny indie-band zwyciężył w kategorii „Enlightened Musician of the Year”.

AtmaSfera – Koncert/Medytacja w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego w niedzielę, 16 czerwca 2024 r. o godz. 19:00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Domu Środowisk Twórczych przy ul. Zamkowej 5 w Kielcach oraz online. Więcej informacji na stronie internetowej www.palacykzielinskiego.pl.

 

https://www.palacykzielinskiego.pl/imprezy/2024/469-atmasfera-koncert-medytacja-na-scenie-letniej-palacyku


Pozdrawiam
Karol Wójcik
41 367 67 71 wew. 14

Dom Środowisk Twórczych
Pałac T. Zielińskiego
Kielce, ul. Zamkowa 5
www.palacykzielinskiego.pl

20240616-atmasfera2.jpg
bottom of page