top of page
muzeum3.jpg

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA W MUZEUM HISTORII KIELC

od 27.09.2023
 

W tym tygodniu w Muzeum Historii Kielc:
 

W piątek 29 września o godz. 17 zapraszamy na wykład Dariusza Kaliny „Wieś Posłowice”. Nasz gość, znany kielecki historyk i regionalista, opowie o historii tej starej podkieleckiej wsi, od 1979 r. będącej częścią miasta. To kolejny w tym roku wykład z cyklu „Okolice Kielc”.

„Weekend seniora z kulturą” w Muzeum Historii Kielc:

W sobotę 30 września w godzinach 12-14 zapraszamy seniorów 60+ do udziału w warsztatach manualnych inspirowanych wyjątkowymi pracami Heleny Naksianowicz (1924-2013), kieleckiej malarki i scenografki. Wśród wielu stosowanych przez nią technik plastycznych najbardziej rozpoznawalne są intrygujące pejzaże tworzone z materiałów pozyskiwanych przez artystkę z natury: nasion, kwiatów, części roślin. Pod hasłem Hommage a'Helena Naksianowicz spróbujemy pójść tropem tych zdecydowanie fakturalnych obrazów artystki.

W niedzielę 1 października zapraszamy seniorów do wspólnego zwiedzania wystaw muzealnych z przewodnikiem: o godz. 11. stałej wystawy historycznej „Z dziejów Kielc”, o godz. 13. wystawy czasowej „W nas brzmi młodość. 50 lat Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej” oraz wystawy Macieja Zdanowicza „Kielce - miasto kinestetyczne. Doświadczanie przestrzeni i czasu” w Małej Galerii.
Przez cały weekend dla osób 60+ udział w zajęciach oraz indywidualne zwiedzanie wystaw będzie bezpłatne .

 

Pozdrawiam,
Alicja Ciosek
Dział Edukacji i Promocji
ciosek@mhki.kielce.eu
41 340 55 27

bottom of page