MUZEA W  KIELCACH

muzeum3.jpg

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

od 23.11.2022
 

Najbliższe wydarzenia w Muzeum Historii Kielc

W czwartek, 24 listopada o godz. 17 zapraszamy do Małej Galerii na wernisaż wystawy malarstwa Alicji Wikło „Letnie barwy jesienią”. Każde muśnięcie pędzla utalentowanej suchedniowskiej malarki, odsłania przed nami tajemnice świata kwiatów, delikatność płatków, wyniosłość łodyg i miękką zieloność listków. Jej malarstwo jest przecudnej urody bukietem. Artystka wiosenne barwy finezyjnie upiększa wonią buchającej radością ziemi, tworząc malarski poemat ku ich czci. Bo kwiaty to oczy, którymi można i należy patrzeć na świat i na każdego człowieka obok nas  – czytamy w katalogu. To kolejna w naszym muzeum prezentacja prac osoby związanej ze Stowarzyszeniem KREarte.

W piątek, 25 listopada Muzeum Historii Kielc wraz z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach organizują kolejne wydarzenia z cyklu „Jesień z historią i kulturą Żydów”.
O godz. 12:00 zapraszamy studentów i młodzież szkół średnich na wykład pt. Chasydyzm – wszystko co najważniejsze do Auli im. Czesława Miłosza na Wydziale Humanistycznym UJK (Nowy Kampus, ul. Uniwersytecka 17).
O godz. 17.30  zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Muzeum Historii Kielc (ul. Świętego Leonarda 4) na spotkanie Geografia chasydyzmu: wyzwania i możliwości.

Wykłady wygłosi prof. dr. hab. Marcin Wodziński z Uniwersytetu Wrocławskiego, wybitny historyk zajmujący się dziejami Żydów, współautor unikatowego Atlasu Chasydyzmu / Historical Atlas of Hasidism (2018).
Tematem spotkań będzie historia chasydyzmu - wywodzącego się z judaizmu ruchu religijnego o charakterze mistycznym, który narodził się na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej w XVIII w.
Wstęp bezpłatny.

W sobotę 26 listopada o godz. 10 „Klub nad Silnicą” Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku zaprasza do Muzeum Historii Kielc na wykład prof. dr. Wiesława Cabana pt. „Stół polskiego ziemianina zesłanego na Syberię”.

 

Pozdrawiam,
Alicja Ciosek
Dział Edukacji i Promocji
ciosek@mhki.kielce.eu
41 340 55 27