top of page

    VI Marsz Nordic Walking

      Na zaproszenie organizatorów, UTW "Ponad czasem" zgłosił swój udział w imprezie  VI Marsz Nordic Walking Studentów UTW  2018.

 Organizatorem głównym marszu było Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku" - Uniwersytet Trzeciego Wieku        w Wejherowie .
Współorganizatorami : Polska Federacja Nordic Walking i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Marsz organizowany  był po raz szósty, dotychczas w tej imprezie udział wzięło 214 uniwersytetów.

     Ta ogólnopolska impreza odbyła się 12 maja o godzinie 11.00. Studenci naszego Uniwersytetu spotkali się na Stadionie Leśnym (w miejscu cotygodniowych wędrówek). Zgodnie z Regulaminem Marszu, do przejścia było                5 kilometrów w dowolnym czasie. Pogoda dopisywała, humory również - co widać na zdjęciach.

Po krótkiej rozgrzewce, żwawym krokiem rozpoczęliśmy marsz.    W trakcie marszu grupa trochę rozbiła się  na "podgrupy"  różniące się tempem, jednak  wszyscy uczestnicy dotarli do wyznaczonej "mety". W sumie przeszliśmy ponad 6 kilometrów,  z przerwą  na pozowanie do zdjęć  i uzupełnienie płynów w organiźmie. Trochę zmęczeni -  bo było południe i dosyć ciepło,  ale zadowoleni  zakończyliśmy marsz.

Oczywiście spotkamy się - jak zwykle w piątek o godzinie 9.30. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie chodzą z kijami, aby dołączyli do nas.  Do zobaczenia!

                                                                                                                                                               Oprac. Alicja Matysek

Zdjęcia: Jerzy Iwaniec

VI Marsz Nordic Walking
21
1
3
4
2
bottom of page