Informacje na temat koronawirusa

#WSPIERAJSENIORA - Wsparcie dla seniorów – Informacje o działaniach na rzecz seniorów w okresie epidemii koronawirusa

 

Szanowni Państwo,

Wysyłam kilka linków do stron informujących o działaniach dla seniorów w okresie epidemii.


#WSPIERAJSENIORA - Wsparcie dla seniorów – Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa

2020-03-26
#ZOSTANWDOMU - AKTYWNY SENIOR W DOMU http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/477

2020-03-26
POLICJA OSTRZEGA I RADZI. NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ NA „INFORMACJE O KORONAWIRUSIE”  

http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/476

2020-03-25
#Koronawirus: Zawieszenie działalności Dziennych Domów Senior+ i Klubów Senior+, do 10.04.2020 

http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/475

2020-03-25
#WSPIERAJSENIORA – Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/474

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia,

 

Joanna Sędziejewska

Kluczowy Doradca 

Kielecko-Ostrowiecki OWES

Zaproszenie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku do udziału w badaniach naukowych na temat: Koronawirus a pomocy państwa, Piotr Michoń, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Szanowni Państwo!

Stajemy dzisiaj wobec ważnych i trudnych wyzwań, z których skalą i naturą wcześniej się nie mierzyliśmy. Niezwykłość naszych doświadczeń skłoniła mnie do przygotowania badania na temat odczuwanych zagrożeń i roli, jaką ma do odegrania państwo. Badanie służy też głębszej refleksji na temat sprawiedliwości i solidarności społecznej.

Będę niezwykle wdzięczny za Państwa udział w badaniu i podzielenie się ze mną swoimi ocenami i obawami. A także za upowszechnienie linku do badania (np. za pomocą Facebooka, grup mailingowych) i zaproszenie innych osób do udziału (rodziny, przyjaciół, współpracowników).

Badanie ma charakter całkowicie anonimowy.

Oczekiwany czas wypełnienia:  10-12 minut.

Link do badania: Badanie: KORONAWIRUS A POMOC PAŃSTWA

z poważaniem

Piotr Michoń
profesor UEP
Katedra Pracy i Polityki Społecznej
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

piotr.michon@ue.poznan.pl

Kwestionariusz ankiety jest również dostępny pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfuM4a2ScgBUcfLI-E1EeYS3CO0QBqHbEPP0C-0IQARwwE1CA/viewform

STOP KORONA-OSZUSTWOM

Szanowni Państwo!

 

Wychodzimy naprzeciw obecnie panującej sytuacji i zwracamy szczególną uwagę w czasie pandemii na Seniorów – grupę osób w wieku 60+. Ta część społeczeństwa jest najbardziej narażona na zarażenie chorobą COVID-19 wywołaną przez koronawirusa SARS-Cov-2. Dla Seniorów, których odporność jest często niższa niż osób w młodszym wieku, konsekwencje zachorowania są dużo bardziej dotkliwe. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Seniorów, jako Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora podjęliśmy odpowiednie kroki i rozpoczęliśmy działania w ramach naszej nowej akcji „Solidarni z Seniorami – razem damy radę!”. Skuteczne działanie na rzecz Seniorów, może rozpocząć każdy i na początku skupić na prostych czynnościach, jak np. zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy rozmowie telefonicznej.

 

Głównymi celami akcji są:

·  edukacja Seniorów poprzez przekazywanie rzetelnych informacji,

·  zwiększenie społecznej świadomości o potrzebach osób starszych w czasie epidemii,

·  zachęcenie wszystkich do integracji i solidarnej pomocy Seniorom.

 

14 marca 2020 roku odbyła się kolejna audycja z serii „Czuję się młodo” w Radio Kraków. Gościem prowadzącego program, prezesa Radio Kraków - Mariusza Bartkowicza był Łukasz Salwarowski, redaktor naczelny Głosu Seniora i prezes Stowarzyszenia Manko. Głównym tematem rozmowy była nowa akcja „Solidarni z seniorami – razem damy radę!” i pomoc osobom starszym podczas epidemii koronawirusa.

 

Cała audycja dostępna jest w tym miejscu:

https://www.radiokrakow.pl/audycje/czuje-sie-mlodo-50326/lukasz-salwarowski-badzmy-solidarni-z-seniorami-podczas-epidemii-koronawirusa/

 

STOP KORONA-OSZUSTWOM

 

Wyjątkowa sytuacja powoduje, że do „pomocy” włączają się również oszuści, dostrzegając szybki i łatwy zysk w obliczu wybuchu społecznej paniki. Wszechobecny lęk, szczególnie wśród osób w wieku 60+, skrzętnie wykorzystują manipulatorzy na wielu płaszczyznach. Działają w Internecie, ale też w kontakcie bezpośrednim. Informacje na ten temat spływają do policji z całej Polski. Oszuści sprzedają w Internecie różnego typu środki (np. lekarstwa, suplementy, herbaty czy amulety), których działanie ma uchronić osobę przed zachorowaniem na koronawirusa. Coraz częściej dochodzi także do działań bezpośrednich. Delikwenci podszywają się pod lekarzy, pracowników Sanepidu czy służby mundurowe i w trakcie wizyty w domu ofiary, kradną pieniądze i inne przedmioty. Chcąc uchronić Seniorów przed tym zjawiskiem, rozpoczęliśmy akcję pt. „STOP KORONA-OSZUSTWOM” w ramach trwającej kampanii „Stop manipulacji – nie daj się oszukać!”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości w temacie zagrożenia różnego typu oszustwami w trakcie pandemii wśród osób starszych. W ten sposób przestrzegamy Seniorów przed manipulatorami i informujemy, jak nie da się oszukać.

 

Zachęcamy Państwa do dołączenia do naszej akcji i solidarnej pomocy Seniorom w czasie epidemii koronawirusa w Polsce! Prosimy o udostępnienie przekazanych materiałów edukacyjnych na Państwa nośnikach medialnych, a także wydrukowanie ich i umieszczenie w widocznych miejscach.

Copyright © 2016

Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

 "Ponad Czasem"

Nr konta bankowego:

11 2030 0045 1110 0000 0286 2280

  • w-facebook