top of page

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO

2016 / 2017

          W dn.12.10.2016 w auli Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego 2016/2017 Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad Czasem". Licznie przybyłych powitał nasz student Ryszard Janaszek, po czym głos zabrała Prezes naszego uniwersytetu  Janina Łucak przedstawiając dostojnych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością:
-dr hab. Artur Maciąg prorektor Politechniki Świętokrzyskiej 
-P. Danuta Papaj dyrektor biura poselskiego Bogdana Wenty, posła do PE
-P. Mieczysław Tomala dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce
-P. Jerzy Pyrek doradca Marszałka d/s seniorów
-P. Dariusz Florin dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika w Kielcach
-dr Lidia Zasacka autorka inauguracyjnego wykładu
          Prezes Janina Łucak podsumowała dotychczasową działalność Uniwersytetu i zapewniła o dalszym jego rozwoju,

o czym świadczy chociażby rosnąca liczba słuchaczy ze 180 w poprzednim semestrze do 240 obecnie. Oferta bardzo zróżnicowanych zajęć także wzrosła z 15 do 20, tak więc dla każdego coś ciekawego. Pani prezes dziękując zarządowi za społeczną pracę zaapelowała do studentów uniwersytetu o aktywne uczestniczenie w zajęciach i włączanie się w różne wspólne przedsięwzięcia uniwersytetu.

           Kolejnym punktem uroczystej inauguracji było wykonanie pieśni Gaude Mater Polonia przez chór Politechniki Świętokrzyskiej pod dyrekcją Małgorzaty Banasińskiej-Barszcz. Następnie przedstawiciele braci studenckiej nowo przyjętych złożyli ślubowanie, po czym odbyła się immatrykulacja, a chór odśpiewał Gaudeamus Igitur.

 Rok akademicki 2016/2017 na Kieleckim UTW "Ponad Czasem" został oficjalnie rozpoczęty! 


          Zaproszeni goście kolejno zabierający głos mówili o chwalebnej roli seniorów w społeczeństwie, konieczności ich aktywizacji fizycznej i umysłowej oraz sprzyjającemu temu uczestnictwu w zajęciach uniwersytetu. Deklarowali pomoc w organizacji zajęć i udostępnianiu lokali koniecznych do ich prowadzenia. Niezwykle interesujący wykład pt. "Sztuka słuchania" poprowadziła dr Lidia Zasacka wskazując na psychologiczne i pedagogiczne aspekty zachowań między ludźmi.


                                                                                               studentka Uniwersytetu Alina Bańkowska

 

Poniżej linki do Gazety Wyborczej i Radia Kielce gdzie można przeczytać ich tekst i obejrzeć zdjęcia:

 http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,20828105,seniorzy-uslyszeli-gaudeamus-stawiaja-na-rozwoj-osobisty.html#ixzz4MyOjNGML

http://www.radio.kielce.pl/post-47493

Zdjęcia:

Krzysztof Rzesiowski i Szymon N.

bottom of page