top of page

Gry planszowe

 

Aby was zachęcić do udziału w nowych zajęciach UTW przytaczam słowa młodego zapalonego gracza planszówek:

„Dlaczego warto grać w gry planszowe? Ponieważ to świetna zabawa i same bonusy! Gry planszowe bawią, ale też uczą. Badania naukowe potwierdziły, że granie w gry planszowe rozwija logiczne myślenie oraz umiejętność planowania, a to tylko dwie z wielu rzeczy które dają nam planszówki. Rozwijają one wyobraźnię. Posłużę się pewnym przykładem. Czy byli Państwo kiedyś w lesie? Zapewne tak. Otóż proszę sobie wyobrazić, że istnieje naprawdę wiele gier które pozwolą stworzyć swój własny las. Gry planszowe zwiększają poziom inteligencji, co potwierdziły badania naukowe. Poprawiają one także pamięć! Jednak przede wszystkim jest to świetna okazja aby spotkać się ze znajomymi, na przykład przy herbacie i miło spędzić czas. Tego typu spotkania są szczególnie ważne dla studentów UTW jako odpoczynek od rutyny codziennych obowiązków.

Mam nadzieję że zachęciłem Państwa do zagrania w kilka ciekawych gier i liczę na to , że zobaczymy się na najbliższych spotkaniach, również poza zajęciami UTW Ponad Czasem.”

Mam nadzieję że młody człowiek chociaż trochę zachęcił Was do naszych spotkań, które przeniosą się dalej do waszych domów, aby z wnukami i dziećmi wspaniale spędzać długie zimowe wieczory.

Gry planszowe można wypożyczyć w Bibliotece Wojewódzkiej (2 egz. na dwa tygodnie  z możliwością przedłużenia na następne 2). Biblioteka posiada ponad 1000 egz. gier o różnym poziomie trudności.

  • Na zajęcia zaprasza Mirka Kowalik, Internat ZSE, al. Tysiąclecia PP 20, spotkania co tydzień w czwartek, czas trwania warsztatów 1,5 godziny od 10:30 do 12:00.

  • Na zajęcia zaprasza Michał Pajek, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Ściegiennego 13, spotkania raz w miesiącu w sobotę godz. 10:00 - 12:00.

bottom of page