LogoGazetaSenior.png

WARTO PRZECZYTAĆ, WZIĄĆ UDZIAŁ ...

od 29.09.2022

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl
Newsletter Gazety Senior #61

Przygotowała Linda Matus
Redaktor Naczelna Gazety Senior

Dzień dobry Państwu,
waloryzacja emerytur 2023, program Małżeństwo plus, czyli 500 plus dla małżeństw z długim stażem oraz 15. emerytura to artykuły, na które zaglądacie Państwo najczęściej, teraz także do przeczytania w drukowanej wersji miesięcznika "Gazeta Senior. O czym jeszcze piszemy w październikowym numerze?

Zdrowy duch i wewnętrzna moc przydadzą się w starciu z rozpędzającym się kryzysem. Zdradzamy również, jak zostać specjalistą ds. seniorów. Seniorzy nie dziwią dziś na uniwersytetach, nie tylko uniwersytetach trzeciego wieku. Kto wie, może to okazja, aby zdobyć nowy zawód.

Seniorki, bo są to najczęściej kobiety, choć same mierzą się ze swoimi kłopotami, to często są opiekunkami jeszcze starszych rodziców, teściów. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dot. opieki wytchnieniowej. Wnioski nie są szczególnie optymistyczne i tym razem problemem nie są pieniądze! Co rekomenduje NIK, aby opieka wytchnieniowa była dostępna dla każdego, kto tego potrzebuje.

Aktualizujemy wiedzę dotyczącą leczenia bezsenności i przestrzegamy przed pułapkami samoleczenia. Jeśli sen z powiek spędza Ci "gapiostwo" najbliższej osoby, sprawdź, jak wygląda wizyta u neuropsychologa – to może być choroba Alzheimera.

Jesień jak zwykle przynosi mnóstwo okazji do świętowania, kalendarz senioralny puchnie w szwach od wydarzeń kulturalnych. Dni Seniora obchodzi dziś praktycznie każde miasto i miasteczko – tylko ostatnio m.in. Legnica, Zielona-Góra, Stalowa Wola, Cieszyn, Wołów, czy Poznań. Październik po raz XII stał się miesiącem poznańskich seniorek i seniorów. Jesienny cykl „Senioralni.Poznań” trwa! W październikowym numerze znajdziecie m.in. program "Senioralni. Poznań" 2022.

Jesień zachęca do wyjścia z domu także niezapomnianymi koncertami i zniżkami na wydarzenia kulturalne – 10 tenorów, koncert piosenki francuskiej „Pod dachami Paryża” oraz nowy program Narodowej Perły Gruzji (ZNIŻKA DLA GRUP SENIORALNYCH).

Czołowi aktorzy polskiej sceny i najlepsze komedie (m.in. Cezary Żak, Gabriela Muskała, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Materna, a nawet Krystyna Janda) to dziewiąty sezon podwrocławskiego teatru ATM Scena na Bielanach. Tutaj ZNIŻKI DLA SENIORÓW nawet do 50%!

 

Link do e-wydania Gazeta Senior październik 10/2022.

Przejdź do e-wydania

Kolejny Newsletter w środę 5 października br.

 

Podoba Ci się ten newsletter? Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub zachęć ich do zapisania się do Newslettera "Gazety Senior". Niech grono dobrze poinformowanych seniorów zwiększa się! Zapisy dla nowych czytelników Newslettera TUTAJ >>