WARTO PRZECZYTAĆ, WZIĄĆ UDZIAŁ ...

13 i 14. emerytura, podwyżki w sanatoriach i wiele dobrych PREMIER od GazetaSenior.pl

 

Szanowni Państwo, marzec to czas wielu ważnych informacji dla seniorów. Od waloryzacji emerytur, wznowienia działalności sanatoriów - po ich zamknięciu z powodu lockdawn'u, przez zapowiedzi podwyżek opłat za pobyt w uzdrowisku, aż po 13. 14. emeryturę. W marcu wystartował konkurs Seniorzy w Akcji, to już 14. edycja wydarzenia i 15 000 do wzięcia na działania dla seniorów. Marzec to również mnóstwo doskonałych premier książkowych. Dobra lektura przyda się na pierwszych wiosennych wycieczkach. Marzec to także nowa lista leków 75+. Znowu sporo się dzieje, dlatego ta wiadomość jest trochę dłuższa niż zwykle. Budzimy się do życia. 

Poniżej tematy wybrane specjalnie dla Państwa, będę wdzięczna za rozpowszechnienie tej wiadomości. Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdą Państwo na GazetaSenior.pl

Udanego dnia
Linda Matus
Redaktor Naczelna "Gazety Senior"

 

11 marca br.ponowne OTWARCIE SANATORIÓW, na tę wiadomość czekali seniorzy. Wiadomość ta przyszła z jednoczesną zapowiedzią podwyżek za pobyt dla pacjentów w sanatorium. Sprawdź, ile zapłacisz! SANATORIUM 2021.

W tym roku seniorzy otrzymają 13. i 14. EMERYTURĘ. Ta pierwsza wpłynie na konta niektórych już przed świętami, ta druga wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy, że nie trzeba będzie składać żadnego wniosku, żeby je dostać. ILE WYNIOSĄ, KOMU SIĘ NALEŻĄ, A KOMU NIE. Sprawdź!

Wystartował konkurs ofert programu „Senior+” na lata 2021–2025. Mogą aplikować zarówno chętni do otwarcia nowej placówki, jak i już istniejące Domy i Kluby Senior+. WYMAGANIA, DOKUMENTY, LINKI. Sprawdź na GazetaSenior.pl!

Jesteś seniorem w akcji? Mamy coś dla Ciebie! Jak co roku szukają osób, które chcą być aktywne w swoich miejscach zamieszkania. Wspierają działania, które pokazują, że „bezpieczny dystans” nie dotyczy relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych. Do zdobycia nawet 15 000 zł. Sprawdź szczegóły!

 

Wybrane PREMIERY książkowe

Marzec należy do kobiet, dlatego wybraliśmy się na poszukiwanie kobiecego sukcesu i kobiet bohaterek. To wszystko znaleźliśmy u autorki kryminałów Hanny Greń, która trochę kazała czekać na swoje powieści. Jednak od czasu debiutu sumiennie oddaje kolejne poczytne tomy. ROZMOWA. Sprawdź, co przygotowała tym razem?

Snujemy swoje plany, a wielki architekt losów swoje. Nikt jeszcze nie wygrał z przeznaczeniem. Powieść "Magia przeznaczenia" Barbary Rybałtowskiej, autorki poczytnej Sagi "Bez pożegnania", to saga rodzinna zamknięta w jednym tomie. Polecamy!

21 tekstów Tischnera na XXI wiek, od nadziei przez prawdę po miłość z krótkimi komentarzami Wojciecha Bonowicza, to propozycja Wydawnictwa Znak z okazji 90. rocznicy urodzin ks. Józefa Tischnera. Zbiór pod tytułem “To, co najważniejsze” przypomina, że to, co Tischner mówił kiedyś, pozostaje bardzo aktualne.

 

Zdrowie Seniora

Nietrzymanie moczu wymaga stałego korzystania z produktów chłonnych m.in. pieluchomajtek, majtek i wkładów chłon­nych. Pacjenci z prawem do refundacji cykliczne zaopatrzenie otrzymują z dopłatą z NFZ. Czy wiesz, że masz możliwość bezpiecznej realizacji zaopatrzenia na produkty chłonne bez wychodzenia z domu. O szczegóły zapytaj CENTRUM WSPARCIA SENIORÓW pod numerem tel.: 800 26 96 36.
Firma HARTMANN zaprasza do zamawiania bezpłatnego pakietu produktów do testowania oraz materiałów edukacyjnych dot. doboru produktu chłonnego, pielęgnacji skóry przy nietrzymaniu moczu, jak również zasad refundacji.

Od 1 marca 2021 r. seniorzy 75+ zyskali bezpłatny dostęp do 105 nowych leków, także na schorzenia, których wcześniej nie obejmowała lista. Znalazły się na niej leki stosowane m.in. w nietrzymaniu moczu, przewlekłej niewydolności nerek, zakażeniach dróg moczowych, migotaniu przedsionków, nadciśnieniu tętniczym, padaczce, chorobie nowotworowej z zajęciem kości, stwardnieniu rozsianym, jaskrze, zakażeniach grzybiczych i łuszczycy. LINK do nowej listy leków refundowanych.

 

Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Ukazała się Gazeta Senior numer marzec 2021 (link do e-wydania)

Szanowni Państwo, marcowe wydanie Gazety Senior już trafia do Czytelników. A w nim mnóstwo kobiecych historii!

 

Link do numeru marzec (03/2021) Gazety Senior

 

Marcowy numer poświęcamy kobietom. Dlatego nie mogło zabraknąć w nim kobiecych sukcesów i kobiecych bohaterek. To wszystko znaleźliśmy u autorki kryminałów Hanny Greń, która trochę kazała czekać na swoje powieści. Jednak od czasu debiutu sumiennie oddaje kolejne poczytne tomy. Co przygotowała tym razem? Dlaczego najnowszą książkę "Północna zmiana" powinna przeczytać każda seniorka?

O święcie kobiecości rozmawiają w nowym cyklu Bogna Bartosz i Ilona Zakowicz z gościnnym udziałem Bianki Lewandowskiej. O początkach święta kobiet, kobiecości i zmianie, jaka się dokonała na przestrzeni lat. W numerze także dowiemy się, jak niektóre kobiety podarowały swoje życie innym. Psycholog Jadwiga Kwiek radzi, jak w 5 krokach skutecznie sięgać po marzenia. Sporo miejsca poświęcamy tańczącym seniorkom. Taniec to lek bez recepty, który seniorzy aplikują z dziecięcą radością.

Ponadto, jak dbać o siebie po menopauzie? Dlaczego optymiści żyją dłużej? Wieści z UTW oraz refleksja nad rolą uniwersytetów trzeciego wieku w tym trudnym czasie.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 24 marca.

 

PRENUMERATA GRUPOWA Gazety Senior, dziel się tym, co dobre. Dla grupy znajomych, UTW, Klubu Seniora, apteki, sklepu etc. Trzy wygodne pakiety w zależności od potrzeb, już od 50 groszy za 1 egzemplarz w pakiecie złotym! Zamawiaj bez wychodzenia z domu! Dostępna także w serwisie Allegro! Szczegóły pod linkiem TUTAJ.

 

Polecamy kompendium wiedzy o sanatoriach, których otwarcie ogłoszono. Wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz tutaj: OTWARCIE SANATORIUM 2021! Sanatorium NFZ 2021 zmiany, obostrzenia i nowe zasady skierowań.

 

Bezpłatne dojazdy na szczepienie. Gdzie i na jakich zasadach są dostępne? Szczegóły tutaj

 

Systematycznie postępuje proces starzenia się społeczeństwa. Ta sytuacja wymaga specjalistycznych kadr. Psychogerontologia to przygotowanie teoretyczne i praktyczne do pracy z osobami starszymi. W marcu br. w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego rusza już V edycja Studiów Podyplomowych na tym kierunku. Czego uczą się studenci? Sprawdź!

 

Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Redakcja Gazety Senior życzy miłej lektury i dużo zdrowia.

 

Udanego dnia 
Linda Matus
Redaktor Naczelna "Gazety Senior"

Copyright © 2016

Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

 "Ponad Czasem"

Nr konta bankowego podstawowego:

11 2030 0045 1110 0000 0286 2280

Nr konta bankowego pomocniczego:

75 1600 1462 1020 6072 0000 0002

  • w-facebook