top of page
LogoGazetaSenior.png

WARTO PRZECZYTAĆ, WZIĄĆ UDZIAŁ ...

od 29.05.2024

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl
Newsletter Gazety Senior #149

Przygotowała Linda Matus
Redaktor Naczelna Gazety Senior

Dzień dobry Państwu,
czerwcowy numer otwiera rozmowa Krystyny Ziętak z Sylwią Chutnik. Dwa odległe pokolenia rozmawiają o seniorkach 70+, uniwersytetach trzeciego wieku, instytucji babci, seniorach LGBT+ oraz przygotowaniach do własnej starości. A co jeszcze znajdziecie w czerwcowym numerze? M.in. podróże na emeryturze i dodatek turystyczny dla aktywnych seniorów. Moje osobiste doświadczenie, oszustwo najbliższych mi seniorów z turystyką w tle, było dla mnie impulsem do przygotowania w tym urlopowym okresie dodatku AKTYWNY SENIOR z bogatą ofertą turystyczną biur i ośrodków, które istnieją i świadczą usługi w cenach, które podają. Stąd w czerwcowym numerze znajdziecie mnóstwo turystycznych ofert w budżecie na senioralną kieszeń, z rabatami i promocjami dla seniorów. To doskonała okazja, by wypełnić kalendarz wakacji oraz dłuższych weekendów przyjemnymi podróżami! A co jeszcze w aktualnym wydaniu?
 

 • 14. Emerytura [termin wypłaty] 

 • Pieniądze na działania dla seniorów, czyli nabór do programu „Aktywni+” 

 • Rejestr Zastrzeżeń Numerów PESEL - zastrzeż PESEL i zabezpiecz się przed oszustami! W czerwcowym wydaniu znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć na temat nowych przepisów. 

 • Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego i najświeższe zmiany w prawie na przykładach, szczególnie istotne w sytuacji odziedziczenia długów. 

 • Ustawa o szczególnej opiece geriatrycznej - Andrzej Wasilewski przyjrzał się procesowi wdrażania nowych przepisów i rozwiązań. 

 • Nordic walking - podpowiadamy, jak zacząć uprawiać tę dyscyplinę, aby uniknąć kontuzji i czerpać radość z treningów. 

 • Seniorze, zadbaj o serce! Jak? Wyjaśnia dr n. med. Janusz Prokopczuk, kardiolog. 

 • Zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne w profilaktyce i leczeniu chorób wieku senioralnego. W czerwcowym numerze Jadwiga Kwiek opisuje, czym jest syndrom ofiary i dlaczego ma się wciąż dobrze w naszym społeczeństwie. 

 • „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów” – webinarium dla seniorów z całej Polski organizowane przez zaufaną instytucję, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Z najnowszego wydania dowiesz się, jak wziąć udział. 

 • SANATORIUM: fakty i mity opisał redaktor „Gazety Senior” i kuracjusz w jednym, Andrzej Wiśniewski. 

 • Relacje międzypokoleniowe: kogo i dlaczego słuchamy? W kolejnym odcinku cyklu 40:80, Krystyna Ziętak i Linda Matus przyglądają się temu tematowi z perspektywy dwóch pokoleń. 

 • Festiwal Książki Opole 2024, czyli niezapomniane wydarzenie dla seniorów i ich wnuków, choć nie tylko. 

 • Zapraszamy na IV Mistrzostwa Senioralne w Nordic Walking i Biegach. 

 • Serce naszej redakcji skradła „Olimpiada Sprawności Seniorów na Wesoło”. Dowiecie się, kto stoi za tym wydarzeniem i w jakich dyscyplinach można się zmagać. 

 • Fanów programu i nie tylko informujemy o castingu do 7. edycji show „Sanatorium Miłości”. Przeczytacie, jak i gdzie zgłosić swoją kandydaturę oraz znaleźć przyjaźń, a może nawet miłość. 

 • I tradycyjnie już, najciekawsze propozycje filmowe, teatralne i książkowe na nadchodzące lato.


Szukasz idealnego miejsca na relaksujący pobyt nad morzem? Organizujesz wyjazdy dla klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku lub po prostu chcesz przejechać ze znajomymi? Mielno Holiday Apartments zaprasza Was do odkrycia nadbałtyckiego raju dla seniorów i grup zorganizowanych! Hotel położony jest zaledwie 70 metrów od pięknej plaży i 150 metrów od malowniczego jeziora Jamno.

Co może pójść nie tak w trakcie kolacji w gronie przyjaciół? Czarna komedia nakręcona w zaledwie siedem dni, jest oryginalnym debiutem niemieckiego reżysera Lukasa Nathratha, który został nagrodzony m.in. na festiwalu w Locarno. Film "Kolacja pożegnalna" w kinach do 24 maja. Gorąco polecamy!

#autopromocja
„Gazeta Senior” - gdzie ją kupisz?

Jeśli pragniesz mieć dostęp do aktualnego wydania „Gazety Senior” oraz 11 kolejnych numerów, możesz nabyć roczną prenumeratę – cyfrową (za jedyne 48 zł za cały rok za 12 numerów) lub drukowaną (za 118,80 zł za cały rok za 12 numerów). Porównaj dostępne pakiety prenumeraty i wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak możesz nabyć prenumeratę „Gazety Senior”? To proste! Możesz to zrobić na dwa sposoby: 

Informacja telefoniczna pod numerem: tel. 533 301 660 (pn-pt w godzinach 9:00-15:00).

 

Dziękujemy naszym Prenumeratorom za wsparcie! To dzięki Wam możemy regularnie wydawać „Gazetę Senior”, informując i wzmacniając społeczność seniorów. Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona naszych Czytelników!

Kolejny Newsletter w środę 5 czerwca.

Podoba Ci się ten newsletter? Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub zachęć ich do zapisania się do Newslettera "Gazety Senior". Niech grono dobrze poinformowanych seniorów zwiększa się! Zapisy dla nowych czytelników Newslettera TUTAJ >>

bottom of page