glos.png

WARTO PRZECZYTAĆ, WZIĄĆ UDZIAŁ ...

10.06.2021 Głos Seniora zaprasza do akcji Razem Damy Radę - Sobiesław Zasada znowu pojedzie w Rajdzie Safari! 

Honorowy Ambasador Głosu Seniora i kampanii Solidarni z Seniorami - Razem Damy Radę - Sobiesław Zasada ponownie pokazuję, że wiek nie jest ograniczeniem w realizowaniu pasji i kontynuowania aktywności cyt. "dalej drzemie we mnie duch rywalizacji".

Mistrz Zasada - zwycięzca 150 rajdów samochodowych tym razem bije kolejny rekord, jest najstarszym zawodnikiem w historii rajdów, który jak mówi nie jedzie na wycieczkę, tylko jedzie walczyć. Pamiętajcie walczy się do końca, a wiek nie może nas ograniczać.

Solidarni z Seniorami-Razem Damy Radę! TRZYMAMY KCIUKI!

Dołącz do naszej akcji i zrób zdjęcie z napisem Sobiesław Zasada (91l) w Rajdzie Safari! Trzymamy Kciuki! #ZasadawRajdzieSafari

Wstaw zdjęcie na facebooku z podpisem #ZasadawRajdzieSafari i weź udział w losowaniu zestawu książek Mistrza Sobiesława Zasady! 

 

Drodzy czytelnicy, dziś emisja majowego wydania Gazety Senior. Co w numerze?

Powoli wypatrujemy lata i zniesienia obostrzeń. M.in. odbędą się pierwsze w tym roku Senioralia! W numerze podpowiadamy, jak mimo wciąż obowiązujących zakazów, rozpocząć powrót do normalności, szczególnie polecamy poniższe artykuły. “Paradoksy zmiany” rozpracowała dr Jadwiga Kwiek w cyklu ABC psychologii dla seniorów, Krystyna Ziętak zgłębiła problem piramid w naszym życiu, a Piotr Łącki, Bogna Bartosz i Ilona Zakowicz podają trzy proste sposoby na powrót do normalności. Arcyproste, a jakie skuteczne!

Co jeszcze w numerze? Ogłoszono kolejne konkursy, są środki na działania z seniorami i dla seniorów, więcej na stronie 11. Powoli planujemy wakacje oraz krótsze wycieczki, dla zaszczepionych droga wolna. Uwaga! Ostrzegamy przed oszustwem "na paczkę".

 


Link do numeru maj (05/2021) Gazety Senior

 


Poniżej tematy wybrane specjalnie dla Ciebie! Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na GazetaSenior.pl

Polecamy najnowszą książkę z serii "Jesień Życia?" Uniwersytetu Łódzkiego “Długowieczność w zdrowiu”, czyli radość, sport i seks. Premiera!

Przyjemna i lekka lektura, nie tylko dla zapalonych działkowców! “Rączka rączkę myje” kryminał Olgi Rudnickiej. Detektyw Matylda na tropie! PREMIERA, szczegóły pod linkiem.

Prawidłowe oddychanie. Korepetycje z oddychania dla seniorów. PREMIERA KSIĄŻKI “ODDECH” James Nestor. Nie ma nic ważniejszego dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia niż oddychanie. Dziennikarz James Nestor przemierza świat, aby dowiedzieć się, co poszło nie tak i jak to naprawić. Odpowiedzi szuka nie tylko w źródłach medycznych, ale także w pradawnych miejscach pochówku, w tajnych instytutach ZSRR, w szkołach chóralnych w New Jersey i na pełnych smogu ulicach São Paulo. Okazuje się, że dzięki niewielkim zmianom w sposobie, w jaki wykonujemy wdech i wydech, możemy znacznie polepszyć samopoczucie.

Trzecia fala epidemii nasuwa myśli: co będzie, jeśli się zarażę i będzie trzeba walczyć z COVID-19 o każdy oddech? Pomocny może się okazać koncentrator tlenu, czyli urządzenie przeznaczone do tlenoterapii polegającej na dostarczaniu organizmowi skoncentrowanej ilości tlenu. Jak działa i na co zwrócić uwagę, kiedy będzie potrzebny. Wspólnie z dystrybutorem sprzętu medycznego przygotowaliśmy przewodnik po najważniejszych parametrach tego urządzenia. Sprawdź, bo warto wiedzieć!

 

Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Redakcja Gazety Senior życzy miłej lektury i dużo zdrowia.

 

Udanego dnia 
Linda Matus
Redaktor Naczelna "Gazety Senior"