top of page
LogoGazetaSenior.png

WARTO PRZECZYTAĆ, WZIĄĆ UDZIAŁ ...

od 04.02.2023

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl
Newsletter Gazety Senior #79

Przygotowała Linda Matus
Redaktor Naczelna Gazety Senior

Dzień dobry Państwu,
lutowe wydanie zaczynamy od rozmowy z Andrzejem Wiśniewskim. Stałym Czytelnikom „Gazety Senior” postaci słusznie kojarzonej z redaktorem rubryki kulturalnej. Dziś mamy okazję zaprezentować jego wokalne oblicze, a pretekstem ku temu jest jego udział w 4 edycji programu The Voice Senior. Gorąco polecamy!

Oczywiście nie zabrakło finansowych tematów, m.in. aktualnych informacji dotyczących marcowej waloryzacji i obowiązkowego zestawienia kwot [TABELA netto-brutto] TUTAJ, czy aktualności na temat ulg, w tym ulg na leki, które pochłaniają zawsze sporą część senioralnego budżetu.

Andrzej Wasilewski pisze o zmieniających się potrzebach i oczekiwaniach seniorów, co zdaje się powoli i punktowo dostrzegać samorząd. Przeczytacie także relację redaktora Wasilewskiego z IV Kongresu Ogólnopolskiej Federacji Rad Seniorów. Poruszamy temat przemocy wobec osób starszych oraz prezentujemy nowe narzędzie do przeciwdziałania jej. W rubryce psychologia dr Jadwiga Kwiek wyjaśnia, skąd się bierze nadwrażliwość emocjonalna, a Klaudia Latosik i Olga Żukowicz radzą, co zrobić, jeśli mężczyzna nie ma ochoty na seks. Na łamach wydania znajdziecie wzruszający list Czytelniczki, którą zainspirował cykl Kasi Bulicz-Kasprzak pt. Piszemy. Cykl, który publikowaliśmy w minionym roku.

I wiele, wiele innych ciekawych wiadomości dla najstarszych.

Olejki CBD budzą ogromne zainteresowanie. Czy mogą być elementem suplementacji dla seniora? Kto powinien po nie sięgnąć i czy są bezpieczne? Więcej na temat w numerze i TUTAJ

Gorąco zachęcamy do oglądania najciekawszych produkcji filmowych na srebrnym ekranie. Mnóstwo ważnych, pięknych i zabawnych filmów w kinach już w LUTYM, m.in. „Chora na siebie” rewelacyjna tragikomedia – w kinach od 3 lutego [ZWIASTUN].

W ramach filmowych spotkań dla seniorów w Kinie Nowe Horyzonty zobaczyć można m.in „Till”, „Chleb i sól”, „Słoń” czy „Lunana. Szkoła na końcu świata” [ZWIASTUN]


Dla chętnych. Ruszyło przyjmowanie zamówień na drukowany miesięcznik „Gazeta Senior” z dostawą do domu. Przyjmowane są przedpłaty na prenumeratę kwartalną (cena 18 zł) oraz na 3 kwartały, czyli do końca 2023 r. (cena 54 zł). Podpowiadamy, jak zamówić prenumeratę „Gazety Senior” online.

Kolejny Newsletter w środę 8 lutego.

 

Link do e-wydania Gazeta Senior luty 02/2023.

Przejdź do e-wydania

Podoba Ci się ten newsletter? Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub zachęć ich do zapisania się do Newslettera "Gazety Senior". Niech grono dobrze poinformowanych seniorów zwiększa się! Zapisy dla nowych czytelników Newslettera TUTAJ >>

bottom of page