glos.png

WARTO PRZECZYTAĆ, WZIĄĆ UDZIAŁ ...

od 12.05.2022

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl
Newsletter Gazety Senior #42

Przygotowała Linda Matus
Redaktor Naczelna Gazety Senior

Dzień dobry Państwu,
14. emerytura rozpala emocje seniorów, rząd tylko podgrzewa atmosferę wokół tematu. Skupmy się jednak na faktach. Zebraliśmy wszystko, co dziś wiemy na temat 14. emerytury w 2022: od kwoty netto [TABELA], przez próg dochodowy 2022, po termin wypłaty.

Wiosna i przyjazna aura do dobry czas na profilaktykę i podreperowanie zdrowia, w związku z tym kilka propozycji dla ciała i ducha od Gazety Senior.

W rozmowie z dr. Krzysztofem Pragaczem z Centrum Medycznego enel-med rozprawiamy się z mitami na temat kolonoskopii u starszych pacjentów. Czy wiek jest przeszkodą? Czy jest się czego obawiać w 2022 r.? Jakie korzyści niesie ze sobą wykonanie kolonoskopii u seniorów? Zrób kolonoskopię z „gwarancją” na 10 lat!

Z cyklu fito odkrycia LitoFlex, to proszek z dzikiej róży, który otrzymuje się w sposób pozwalający zachować jej dobroczynne właściwości. Zawiera on m.in. galaktolipid GOPO®, który jest cennym wsparciem dla zwyrodniałych stawów. Działanie proszku z dzikiej róży zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.

Jesteś opiekunką seniora? Może czeka Cię takie wyzwanie? To spotkanie on-line jest dla Ciebie! Praktyczna wiedza dot. opieki oraz wskazówki, jak dbać o siebie! Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję on-line PROFESJONALNI W OPIECE! 25 maja godz. 19.00.

Projekt #klimaSENIORE, czyli seniorzy na rzecz klimatu pokazał, że najczęstszym problemem według osób starszych jest zanieczyszczenie środowiska odpadami i plastikiem. Jakie jeszcze wnioski płyną ze spotkań i narad seniorów dot. klimatu?

A w kinie dla seniora nietypowo, zachęcamy do obejrzenia filmu „Rytmy Casablanki”. To opowieść o nadziejach młodości i walce o wolność oraz jedna z najbardziej pozytywnych historii, jaka trafiła do polskich kin w ostatnim czasie. Film był marokańskim kandydatem do Oscara. W kinach już od 13 maja - obejrzyj zwiastun VIDEO.

Kolejny Newsletter w środę 18 maja br. 

 

Podoba Ci się ten newsletter? Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub zachęć ich do zapisania się do Newslettera "Gazety Senior". Niech grono dobrze poinformowanych seniorów zwiększa się! Zapisy dla nowych czytelników Newslettera TUTAJ >>