top of page
LogoGazetaSenior.png

WARTO PRZECZYTAĆ, WZIĄĆ UDZIAŁ ...

od 01.06.2023

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl
Newsletter Gazety Senior #96

Przygotowała Linda Matus
Redaktor Naczelna Gazety Senior

Dzień dobry Państwu,
czerwcowy numer „Gazety Senior” otwieramy rozmową z Katarzyną Miller, charyzmatyczną psycholożką, która właśnie wydała swoją drugą płytę. Tak, Pani Kasia także śpiewa. Rozprawiamy o muzyce, psychologii i długim życiu. Gorąco polecam.

O czym jeszcze przeczytają Państwo w najnowszym numerze?

Portfel seniora, czyli najważniejsze wiadomości ekonomiczne [Finanse] 

„Gazeta Senior” w czerwcu to oczywiście doniesienia dotyczące emerytur i dodatków dla seniorów. Piszemy m.in. o 14. emeryturze, sejm przyjął już ustawę o dodatkowym świadczeniu, które będzie stałym rocznym dodatkiem do emerytury. Tzw. Tuskowe, czyli podniesienie kwoty wolnej od podatku to potencjalny brak podatku od 13 i 14-tki. Waloryzacja 2024, czyli pierwsze prognozy i nowe rozwiązania na stole – na czym miałyby polegać? Zapowiedź nowego dodatku dla emerytowanych sołtysów – tzw. Sołtysowe.
Waloryzacja składek emerytalnych na koncie w ZUS to wiadomości dla przyszłych emerytów.

Postępów prac nad programem bezpłatnych leków 65+ i dużo więcej [Zdrowie, Sanatorium, Uroda]

Program bezpłatnych leków budzi emocje, polecamy artykuł pt. Bezpłatne leki 65+ bez tajemnic, czyli które leki będą za darmo, a które nie? Nie zapominamy, że seniorzy 75+ wciąż czekają na zniesienie przez resort zdrowia kłopotliwego wymogu dotyczącego tzw. Recepty S, czyli recepty na bezpłatne leki. Ponadto: kolejka do sanatorium 2023 – tabela z czasem oczekiwania w poszczególnych województwach. W ABC Psychologii dla seniorów dr Jadwiga Kwiek pisze o wychodzeniu na prostą, czyli o rezyliencji. Dla zdrowia i urody polecamy naturalny sposób na młodszy wygląd, czyli masaż KOBIDO i BOROWINĘ, polskie „czarne złoto”.

Najważniejsze eventy senioralne w kraju pod patronatem medialnym „Gazety Senior” [Wydarzenia]
 


Prawo dla osób starszych. Prosto i bez żargonu [Prawo]

W cyklu Masz do tego PRAWO notariusze Izby Notarialnej we Wrocławiu wyjaśniają, kiedy możliwa jest wizyta notariusza w DOMU, SZPITALU, ZAKŁADZIE OPIEKI.
Czy musisz za każdym razem podać dane z dowodu, aby odebrać emeryturę? Jednak nie! Listonosze wywalczyli zmianę. Kolejarze, motorniczy, kierowcy miejskich autobusów chronieni jak funkcjonariusze publiczni [nowe przepisy]. Po „chwilówkę” tylko ze zdolnością kredytową – plusy i minusy rozwiązania. Uważaj na te SMS-y! To oszustwo na ZUS [ostrzeżenie].

Modele 60+ poszukiwani! [Akcja Senior/ka miesiąca w „Gazecie Senior”]

Poznaj Martę Baranowską i dowiedz się, jak nasza Senior/ka miesiąca [czerwiec] została dojrzałą modelką?
Zaproszenie do Akcji Senior/ka miesiąca w „Gazecie Senior”. Jak się zgłosić? Instrukcja krok po kroku.

„Gazeta Senior” lokalnie [Małe ojczyzny]

Senior w powiecie, czyli kilka słów o małej polityce senioralnej. Anna Kaszak, starosta powiatu choszczeńskiego w rozmowie z Andrzejem Wiśniewskim.

Koncerty, festiwale, propozycje teatralne i książkowe, oraz felietony [Kultura]

Jaki jest TEATR współczesny? Felieton Krystyny Ziętak, blogerki Wirtualna Kultura 60+ oraz recenzja spektaklu muzycznego Andrzeja Wiśniewskiego pt. Seniorzy wskrzesili Annę Jantar. Zniżki dla grup senioralnych na wybrane wydarzenia.


„Gazeta Senior” to drukowany ogólnopolski miesięcznik dla osób 60+ dostępny wyłącznie w prenumeracie – cyfrowej, jak i drukowanej. Teraz zamówisz „Gazetę Senior” w sklepie internetowym lub telefonicznie. Zaprenumeruj swoje ulubione czasopismo bezpośrednio w wydawnictwie przez cały rok.

„Gazeta Senior” – numer czerwiec 06/2023 – otrzymasz na swój adres e-mail lub do skrzynki pocztowej, kupując prenumeratę cyfrową i/lub papierową – WYBIERZ TUTAJ

Kolejny Newsletter w środę 7 czerwca.

bottom of page