top of page

Wczasy w Świnoujściu 12-23.09.2022r

Grupa słuchaczy z naszego uniwersytetu pojechała autobusem  na wczasy do Świnoujścia. Mile zaskoczyła nas bezdeszczowa, słoneczna pogoda, towarzyszyła nam ona przez cały pobyt. Spacerowaliśmy piaszczystą, czystą plażą wdychając  powietrze z jodem,  podziwiając spokojne morze. Urzekły nas trzy  piękne promenady biegnące  wzdłuż plaży. Miasto jest urokliwe, dużo nowych ośrodków wczasowych w pobliżu morza.  Mieszkaliśmy w OW Meduza w trzech budynkach o różnym standardzie. Posiłki / smaczne, urozmaicone i obfite/ spożywaliśmy w budynku A.  Mieliśmy możliwość skorzystania z wielu wycieczek np. do Kopenhagi i Malmo, na wyspę Rugia.    

W Kopenhadze –stolicy Danii płynęliśmy kanałem statkiem wycieczkowym, podziwialiśmy pałace, operę, syrenkę i inne piękne kamieniczki a także pałac i gwardie  królewską.

W Malmo  zaś był ciekawy wieżowiec w formie spirali oraz urokliwe kamienice w  rynku, a także fontanna z Pipi Langstrumpf..

W pamięci naszej pozostanie urokliwy Most Eresund , którym jechaliśmy do Kopenhagi.  

Na wyspie Rugia, na Przylądku Arkona, podziwialiśmy  klify kredowe, przepiękne i nietuzinkowe molo a także kormorany. Budownictwo charakterystyczne dla kurortu  Binz to białe kamieniczki z przepięknymi ażurowymi  balkonami.   

W miejscowości  Prora   jest hotel o długości 4,5 km, budowany jako ośrodek wypoczynkowy za Hitlera,  aktualnie przywracany do użytku jako apartamentowiec.  Podziwialiśmy piękną starówkę w Stralsund. 

Zwiedziliśmy  Latarnię  Morską , Fort Gerharda i  Podziemne Miasto w Świnoujściu.

Była możliwość  opłynięcia stateczkiem wyspy Uznam, wybrać się na  Wyspę Wolin, a w Międzyzdrojach pospacerować Aleją Gwiazd.

Z tego pobytu pozostanie bardzo dużo miłych wrażeń                                                                                           

                                                                                    Kazimiera Majkowska

bottom of page